PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie lepiej ze zdrowiem w regionie?

  • Rynek Zdrowia (DM)    18 sierpnia 2010 - 17:12

Na nowym algorytmie podziału środków finansowych NFZ stracą najbogatsze regiony, zyskać mają natomiast biedniejsze.
W stosunku do drugiego półrocza br. województwo mazowieckie dostanie np. o 406 mln zł mniej, a lubelskie o 82 mln zł więcej.

Zgodnie z zapowiedziami rzecznika Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na refundację leków (20 mln zł), leczenie szpitalne (29 mln zł), ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (13 mln zł) oraz na pokrycie wzrastających kosztów leczenia pacjentów migrujących w poszukiwaniu świadczeń zdrowotnych z województwa lubelskiego do innych regionów kraju.

– Jestem zadowolony z większych środków na leczenie dla Lubelszczyzny – nie ukrywa w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Jacek Michał Solarz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Dodaje jednak, że dopóki nie zaczęły się konkretne rozmowy LOW NFZ z dyrektorami szpitali na temat kontraktowania świadczeń, plan pozostaje tylko planem.

– Poza tym najbardziej istotne byłoby zwiększenie ceny punktu rozliczeniowego, a o tym się nie mówi – podkreśla dyrektor Solarz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.