Będzie narodowy program transplantacji

Niebawem ogłosimy narodowy program transplantacji - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, która odznaczyła w środę w Warszawie osoby oddające więcej niż jeden raz szpik kostny, komórki, tkanki oraz narządy.

Odznaczeni otrzymali tytuł "Zasłużonego Dawcy Przeszczepu". Kopacz wyraziła swój szacunek i uznanie dla dawców. - Dzisiaj ci, którzy noszą narządy podarowane, ci którzy noszą komórki podarowane, cieszą się życiem - mówiła.

- Jesteśmy zdeterminowani w tym, żeby poprawić kondycję polskiej transplantologii. Chcemy bez limitów finansować wszystkie przeszczepy w Polsce. Nie ograniczamy, jeśli tylko będą do tego odpowiednie warunki szpitalne, jeśli do tego będzie odpowiednia aparatura, ale przede wszystkim dawcy. (...) Chcemy też transplantacje uczynić dzisiaj naszym programem narodowym - mówiła minister zdrowia.

W rozmowie z dziennikarzami Kopacz zapowiedziała, że niebawem ma zostać ogłoszony narodowy program transplantacji. Poinformowała, że jeszcze w środę spotyka się w tej sprawie z wojewodami i marszałkami województw. Zapewniła, że nie zabraknie środków na przeszczepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE