PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie ogólnopolska grupa zakupowa?

  • RR/Rynek Zdrowia    16 marca 2012 - 15:48
Będzie ogólnopolska grupa zakupowa?

Tendencję do tworzenie grup zakupowych na rynku ochrony zdrowia obserwuje się zarówno w wymiarze międzynarodowym, jaki i krajowym oraz regionalnym. W Polsce grupy zakupowe powstają z oporami, mają stosunkowo niewielki zasięg.
Chce to zmienić Polska Federacja Szpitali (PFSz), która zachęca wszystkie lecznice (publiczne i prywatne), by zrzeszały się w celu dokonywania wspólnych zakupów drobnego sprzętu medycznego, leków, a także energii, gazu, ubezpieczeń. W zależności od asortymentu, oszczędności mogą wynieść 10-50 proc. w jednym roku działania grupy.

Czytaj też: Szpitalowe zakupy grupowe

Koordynatorem projektu jest Wojciech Kaszyński, wiceprezes PFSz, jednocześnie prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.

- Deklaracje przystąpienia do grupy zakupowej złożyło 70 szpitali, co nie znaczy, że wszystkie w niej pozostaną - mówi nam Kaszyński i podkreśla, że rzecz sprowadza się do tego, żeby było ich jak najwięcej, bo oszczędności przy wspólnych zakupach są tym większe, im większa jest liczba kupujących i skala zakupów.

Podkreśla, że inicjatywa, której jest liderem to pierwsza próba o wymiarze ogólnopolskim. Podjął ją Związek Pracodawców Szpitali Mazowieckich zrzeszający szpitale marszałkowskie, który postanowił prowadzić działalność w tym zakresie pod patronatem Polskiej Federacji Szpitali.

- W ciągu 2-3 miesięcy wybierzemy operatora zewnętrznego, który będzie prowadził czynności przetargowe, unifikował zgłaszane przez szpitale zamówień itd. - informuje Kaszyński.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • TEKO, 2012-03-16 18:04:03

    Widać prawdziwy power! To misie podoba!!!!!!
  • KOK, 2012-03-16 17:49:08

    taka grupa czyni z niej siłę nie do przebicia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!