PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie przebudowa SOR-u w Szpitala Specjalistycznym w Pile

  • PAP/MIW    19 października 2017 - 17:40
Będzie przebudowa SOR-u w Szpitala Specjalistycznym w Pile
Po przebudowie zwiększy się liczba pacjentów, którym będzie można udzielić pomocy w tym samym czasie. (fot. pixabay.com)

Ok. 7 mln zł kosztować ma przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Pile. Prace budowlane powinny ruszyć na początku przyszłego roku, otwarcie oddziału po remoncie planowane jest na październik.
Starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował w czwartek (19.10), że lecznicy i samorządowi udało się pozyskać blisko 6 mln zł ze środków unijnych na przebudowę i doposażenie SOR, modernizację podjazdu oraz drogi dojazdowej do lądowiska.

- To wszystko sprawi, że nasz SOR będzie jednym z najnowocześniejszych na terenie województwa. Czeka nas rok intensywnych działań, które poprawią komfort i jakość obsługi pacjentów. Oddanie zmodernizowanego oddziału planowane jest na przełomie września i października przyszłego roku - powiedział.

Dyrektor pilskiego szpitala Rafał Szuca przyznał, że zabiegi zmierzające do dostosowania SOR do obecnych potrzeb trwały od dawna.

- Konieczność przebudowy SOR jest jedną z potrzebniejszych inwestycji w tym szpitalu. W tej chwili opracowujemy warianty obsługi pacjentów w trakcie modernizacji oddziału - powiedział.

Przez SOR pilskiego szpitala rokrocznie przewija się ok 30 tys. pacjentów.

- Przyjmujemy coraz więcej pacjentów; trafiają do nas osoby także spoza byłego województwa pilskiego, w tym również z sąsiednich regionów - powiedział Szuca.

Jak dodał dyrektor placówki, przebudowa umożliwi m.in. jednoczesne przyjęcie czterech karetek. Zwiększy się też liczba pacjentów, którym będzie można udzielić pomocy w tym samym czasie.

W przyszłym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji, jego rozstrzygnięcie planowane jest na styczeń przyszłego roku, w lutym ma zostać podpisana umowa z wykonawcą.

- Łącznie na potrzeby szpitala pozyskaliśmy w tym roku już w sumie ok. 12 mln zł, w tym 3 mln zł na narzędzia informatyczne, kwestie związane z elektroniczną dokumentacja medyczną, 1,85 mln na oddział elektrofizjologii, oraz ponad 700 tys. zł na zakup przenośnego aparatu RTG. To nie jest nasze ostatnie słowo jeśli o pozyskiwanie środków na potrzeby tego szpitala - powiedział starosta.

Eligiusz Komarowski zapowiedział, że w przyszłości planowana jest kompleksowa modernizacja pilskiej placówki. Starosta liczy, że na ten cel uda się pozyskać kilkunastomilionowe dofinansowanie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.