Będzie ratować życie

  • poznan.uw.gov.pl
  • 08-01-2011
  • drukuj
Jeden z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych w Europie został zakupiony przez szpital MSWiA w Poznaniu. Urządzenie będzie wykorzystywane do wykrywania schorzeń neurologicznych, naczyniowych i ortopedycznych.
Będzie ratować życie

Ten zakup jest dowodem na to, że którzy mają wiarę, potrafią osiągnąć wszystko. Wiara i wizja realizacji celu sprawiła, że pacjenci mogą korzystać z supernowoczesnego urządzenia - powiedział uczestniczący w uroczystości wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Nowy sprzęt medyczny poświęcił arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Placówka była pierwszą w Poznaniu, w której w 1995 roku zaczęto wykonywać badania tą innowacyjną metodą. Miała jedne z najlepszych wyników. Po 15-tu latach przyszedł czas na wymianę sprzętu i wyremontowanie pomieszczeń pracowni. Koszt nowego urządzenia wyniósł około 5,5 miliona złotych.

Otwarcie pracowni rezosnansu magnetycznego było także okazją do podziękowań, jakie złożył dyrektor szpitala Przemysław Daroszewski najbardziej oddanym pracownikom placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE