PARTNER PORTALU
  • BGK

Będzie więcej łóżek dla rodziców małych pacjentów

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    9 czerwca 2013 - 13:25
Będzie więcej łóżek dla rodziców małych pacjentów

Dyrekcja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach po uwagach płynących ze strony lekarzy zwiększyła do 50 przewidywaną liczbę łóżek dla rodziców pozostającymi z dziećmi nocą na oddziale.
Mowa o nowym szpitalu, który - według planów - ma powstać za ponad rok.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", wydawało się, że w nowym budynku część matek opiekujących się dziećmi znowu będzie musiała spać na podłodze. Ogłoszono już przetarg, w którym szczegółowo wypisano wszystkie wymagania. W 163-łóżkowym szpitalu przewidziano początkowo miejsce na 19 leżanek dla rodziców.

Wicedyrektor lecznicy Andrzej Domański przyznał, że w pierwszej wersji 19 miejsc dla matek wydawało się dobrym rozwiązaniem. - Ale skoro potrzeby są większe, to dopiszemy na stronie internetowej przy przetargu, że chcemy zmienić warunki - przekazał GW.

Znajdzie się tam zapis, że na trzy łóżka dla dzieci musi przypadać co najmniej jedno miejsce dla matki. Oznacza to, że z planowanych 19 liczba miejsc wzrośnie do około 50.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • gość, 2013-06-13 09:15:27

    Do dziennikarzy: proszę zainteresowaĆ się warunkami w jakich matki dzieci w krakowskim Prokociumiu "nocuja" przy swoich małych dzieciach. Zwłaszcza III Odział Pediatrii - tam spędzaja kolejne noce (tydzień, dwa, czasem dłużej) na fotelu, w pozycji siedzącej. Na inne oddziały pozwalają wni...eść leżak dla matki, na ten oddział - NIE. Brak toalety dla matek na oddziale, brak łazienki z prysznicem. To jest nieludzkie traktowanie rodziców.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: