PARTNER PORTALU
  • BGK

Bez zgody rodzica pielęgniaraka w szkole nie dotknie dziecka

  • Rynek Zdrowia/Rzeczpospolita    9 września 2014 - 09:45
Bez zgody rodzica pielęgniaraka w szkole nie dotknie dziecka

Dziecko bez zgody opiekunów nie zostanie poddane zabiegom medycznym w szkole. Rodzice coraz częściej są proszeni przez szkoły o podpisanie stosownego oświadczenia.
Rodzice muszą podpisywać zgodę na to, by szkolna pielęgniarka miała prawo dotknąć ich dziecka. Oświadcznie nie jest równoznaczne ze zgodą na zabiegi medyczne- pisze "Rzeczpospolita"

Zgodnie z przepisami dotyczącymi praw pacjenta udzielenie świadczeń zdrowotnych nieletnim do 16. roku życia wymaga zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak podaje dziennik, przytaczając opinie pielęgniarek, one same co do obowiązku posiadania zgody są podzielone.

- Rodzice nie muszą wyrażać zgody na opiekę pielęgniarską w szkole, bo pielęgniarki sprawują tylko opiekę profilaktyczną, a ta specjalnej zgody nie wymaga twierdzi Teresa Kruczkowska, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu.

Innego zdania jest Małgorzata Piejak, wiceprzewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pielęgniarek Medycyny Szkolnej. - Przybywa rodziców, którzy twierdzą, że mają doskonałego lekarza rodzinnego i nie chcą korzystać z pomocy pielęgniarki szkolnej. Pielęgniarki muszą to brać pod uwagę - wskazuje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-09-13 19:46:21

    Rodzicu ! Żeby dobrze Twe dziecko Było wychowane, To musi być po set kroć Co dzień pomacane.