PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatna morfologia dla 3 tys. pacjentów

  • KB    21 kwietnia 2010 - 11:12
Bezpłatna morfologia dla 3 tys. pacjentów

Wojewódzka placówka medyczna zaprasza do wzięcia udziału w akcji, dzięki której będzie można skontrolować swój stan zdrowia.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu zaprasza na bezpłatne przesiewowe badania morfologii krwi z rozmazem, poziomem retikulocytów i parametrem Chr. Badania odbywają się w każdą środę (od 21 kwietnia), w godz. 7:30 – 10:00 w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej.

Badania przesiewowe w medycynie to rodzaj strategicznego badania, które przeprowadza się wśród osób nieposiadających objawów choroby, którą dany test mógłby wykryć. Wstępna diagnoza postawiona przy pomocy badania przesiewowego musi być potwierdzona innymi, bardziej dokładnymi badaniami, właściwymi dla danej choroby i zleconymi przez lekarza.

Badania przesiewowe wykonuje się w różnych celach, a główne z nich to wykrycie choroby we wczesnej fazie, postawienie wstępnej diagnozy czy wczesna interwencja lekarza. Podstawowe badanie diagnostyczne i przesiewowe krwi, polegające na ilościowej i jakościowej ocenie elementów morfotycznych krwi, zaleca się wykonywać raz na rok. Morfologia należy do podstawowych badań przesiewowych, mówiących o aktualnym stanie zdrowia.

Należy pamiętać o pozostaniu na czczo przed badaniem. Należy odstawić preparaty żelazowe. Kobiety nie powinny zgłaszać się na badanie w czasie menstruacji.

Badania będą wykonywane do momentu wyczerpania odczynników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.