PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne badania dla mieszkańców Kutna

  • Rynek Zdrowia    11 marca 2015 - 20:51
Bezpłatne badania dla mieszkańców Kutna

fot. Rynek Zdrowia

W niedzielę (15 marca) mieszkańcy Kutna będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań w ramach kampanii Nefrotest.
Bezpłatne testy krwi u zarejestrowanych osób odbędą się w Stacji Dializ B. Braun Avitum, która mieści się na terenie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Akcja Nefrotest wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu kutnowskiego. W wyznaczonych dniach zarejestrowało się o 270 osób więcej niż początkowo zakładano. W związku z powyższym, organizatorzy postanowili zwiększyć pulę badań.

Niedzielne badania to nie koniec Nefrotestu w Kutnie i w powiecie. W ramach akcji skierowania na bezpłatne testy w kierunku chorób nerek dla osób powyżej 50. roku życia trafiły do lekarzy rodzinnych, parafii i aptek. Jeżeli komuś nie udało się zarejestrować lub z jakiś powodów nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnej akcji ma jeszcze szansę otrzymać takie skierowanie (ważne do 30 kwietnia br.). Do rozdysponowania jest 2 tysiące skierowań.

Nefrotest to największa w Polsce akcja bezpłatnych badań przesiewowych nerek (badaniu poddało się dotychczas ok. 40 tysięcy osób). Wyniki potwierdziły alarmujące szacunki nefrologów. Ponad 9,3 proc. przebadanych ma wyniki wskazujące na przewlekłą chorobę nerek.

- Teraz mamy już pewność: choroby nerek, choć na co dzień rzadko się o nich pamięta, dotyczą 4 milionów Polaków - mówi prof. Marian Klinger, krajowy konsultant w dziedzinie nefrologii, patron naukowy Nefrotestu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.