PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezpłatne badania dla śląskich pacjentów

  • www.m-ce24.pl    9 września 2011 - 15:54
Bezpłatne badania dla śląskich pacjentów

Blisko 11 tys. bezpłatnych badań tomografii komputerowej i 5,2 tys. rezonansu magnetycznego będą mogli wykonać pacjenci z regionu.
To w ramach kontraktu podpisanego przez Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ze spółką Voxel.

Uruchomienie nowej puli środków na badania powinno rozładować kolejki oczekujących w pracowniach diagnostycznych w województwie.

Tomografia komputerowa (CT) to obecnie podstawowa metoda diagnostyki obrazowej we wszystkich specjalnościach medycyny. Wykorzystuje się ją m.in. w badaniach głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej i naczyń wieńcowych, w diagnostyce urazów, zmian nowotworowych, krwawień i zatorów.

Rezonans magnetyczny (MR) stosuje się m.in. w diagnostyce schorzeń ośrodkowego układu nerwowego i układu szkieletowo mięśniowego, planowaniu zabiegów neurochirurgicznych, obrazowaniu serca i naczyń krwionośnych, diagnostyce pediatrycznej i wad wrodzonych u płodów.

Badania są wykonywane w pracowniach w Bielsku-Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach i Zabrzu począwszy od 1 września.

W porozumieniu z NFZ spółka zadecydowała, że jeśli zajdzie taka potrzeba, jej placówki będą przyjmować pacjentów także w weekendy. Osoby ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego z poradni posiadającej umowę z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną mogą zgłaszać się bezpośrednio do rejestracji lub zadzwonić na numer działającego w godz. 8.00-16.00 call-center firmy Voxel (32 743 60 69; 32 60 60 501).

Korzystając z tej drugiej opcji nie tylko ustalą termin badania, ale też dowiedzą się, w której z pracowni będą na nie czekać najkrócej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.