PARTNER PORTALU
  • BGK

Bezradni ratownicy medyczni podczas Euro

  • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    21 marca 2012 - 06:54
Bezradni ratownicy medyczni podczas Euro

Tysiące ratowników medycznych nie będzie mogło udzielać pomocy podczas Euro 2012.
Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało zmiany przepisów rozszerzających ich możliwości działania – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Ustawa o ratownictwie medycznym ogranicza możliwości niesienia pomocy przez ratowników tylko do specjalnych zespołów, głównie jeżdżących karetkami. „Przepisy nie pozwalają nam na pracę np. w ambulatoriach” – mówi Mateusz Komza, przewodniczący Polskiej Rady Ratownictwa Medycznego.

Jeszcze minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiadała nowelizację, która rozszerzyłaby możliwość działania ratowników. Niestety słowa nie dotrzymała. Podobnie było w wypadku obecnego szefa resortu Bartosza Arłukowicza.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos z PiS-u uważa, że problem nie ogranicza się jedynie do spraw związanych z ratownictwem medycznym – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. – Do tej pory nie wiemy, kto odpowiada za bezpieczeństwo medyczne podczas Euro 2012, Raz słyszymy, że jest to minister sportu Joanna Mucha, innym razem, że to sprawa poszczególnych resortów – denerwuje się.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.