PARTNER PORTALU
  • BGK

Biała Podlaska: Powstanie specjalna przychodnia dla cudzoziemców

  • PAP/AT    25 stycznia 2017 - 06:59
Biała Podlaska: Powstanie specjalna przychodnia dla cudzoziemców
ierwszych pacjentów przychodnia dla cudzoziemców przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych, który będzie zarządzał obiektem (fot.pixabay.com)

W Białej Podlaskiej powstaje specjalna przychodnia, w której cudzoziemcy ubiegający się o ochronę międzynarodową będą przechodzić badania lekarskie.
Filtr epidemiologiczny powstał przy ośrodku recepcyjnym dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej prowadzony przez Urząd do Spraw Cudzoziemców - informuje "Nasz Dziennik". Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa - najwięcej cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce przekracza granicę w Terespolu, a następnie przybywa do recepcyjnego ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. W związku z tym ważne jest, aby zostali poddani badaniom diagnostycznym niezwłocznie po przekroczeniu granicy.

Jak informuje "Nasz Dziennik", w ramach filtru epidemiologicznego przeprowadza się badania przesiewowe, a więc te pierwsze, podstawowe badania, które mają uzmysłowić jaki jest stan zdrowia cudzoziemca, który przyjechał do Polski.

Czytaj też: Trudniej o pobyt stały dla cudzoziemców

"To są również badania ze szczególnym naciskiem w kierunku występowania chorób zakaźnych" - zapewnia gazetę Rafał Rogala, szef urzędu.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 9 mln zł, z czego 85 proc. stanowiły środki ze szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych, który będzie zarządzał obiektem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.