PARTNER PORTALU
  • BGK

Biała Podlaska: Powstanie specjalna przychodnia dla cudzoziemców

  • PAP/AT    25 stycznia 2017 - 06:59
Biała Podlaska: Powstanie specjalna przychodnia dla cudzoziemców

ierwszych pacjentów przychodnia dla cudzoziemców przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych, który będzie zarządzał obiektem (fot.pixabay.com)

W Białej Podlaskiej powstaje specjalna przychodnia, w której cudzoziemcy ubiegający się o ochronę międzynarodową będą przechodzić badania lekarskie.
Filtr epidemiologiczny powstał przy ośrodku recepcyjnym dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej prowadzony przez Urząd do Spraw Cudzoziemców - informuje "Nasz Dziennik". Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa - najwięcej cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce przekracza granicę w Terespolu, a następnie przybywa do recepcyjnego ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej. W związku z tym ważne jest, aby zostali poddani badaniom diagnostycznym niezwłocznie po przekroczeniu granicy.

Jak informuje "Nasz Dziennik", w ramach filtru epidemiologicznego przeprowadza się badania przesiewowe, a więc te pierwsze, podstawowe badania, które mają uzmysłowić jaki jest stan zdrowia cudzoziemca, który przyjechał do Polski.

Czytaj też: Trudniej o pobyt stały dla cudzoziemców

"To są również badania ze szczególnym naciskiem w kierunku występowania chorób zakaźnych" - zapewnia gazetę Rafał Rogala, szef urzędu.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 9 mln zł, z czego 85 proc. stanowiły środki ze szwajcarsko-polskiego programu współpracy. Pierwszych pacjentów przychodnia przyjmie, gdy zakończona zostanie procedura wyboru operatora usług medycznych, który będzie zarządzał obiektem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: