PARTNER PORTALU
  • BGK

Białogard: Związkowcy planują pikietę w obronie pracowników szpitala

  • RynekZdrowia.pl/gk24.pl    10 lutego 2016 - 22:46
Białogard: Związkowcy planują pikietę w obronie pracowników szpitala
Zdaniem białogardzkiej Solidarności dzierżawca szpitala, zupełnie nie zauważa, że w lecznicy działają związki. (Fot.: Szpital Białogard)

Związkowcy z Białogardu (zachodniopomorskie) planują 15 lutego pikietę w obronie pracowników Centrum Rehabilitacji. 12 lutego ma odbyć się sesja rady miasta w tej sprawie.
Jak poinformował Wiesław Haik, szef związku zawodowego Solidarność w białogardzkim szpitalu, na razie planowana jest tylko pikieta, ale jeśli nie przyniesie ona żadnych skutków, za trzy tygodnie zostanie zorganizowana wielka manifestacja z udziałem związkowców z całej Polski.

Powodem pikiety jest to, że nowy właściciel, a właściwie dzierżawca szpitala, zupełnie nie zauważa, że w lecznicy działają związki. Nie konsultowano z nimi planowanych zwolnień. Zwolnieni zostali także członkowie związku (niektórzy dostali zwolnienia drogą pocztową, gdy byli na zwolnieniu lekarskim).

Niespokojnie w szpitalu zrobiło się pod koniec stycznia, gdy zwolnienia otrzymało kolejnych 29 osób. Wcześniej, jeszcze, gdy szpitalem zarządzała spółka samorządowa, zlikwidowano około 100 etatów. Jak przyznał rzecznik spółki Centrum Dializa Witold Jajszczok, która jest dzierżawcą białogardzkiego szpitala, to dopiero początek zwolnień, na dotychczasowych cięciach kadr się nie skończy.

Czytaj więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.