PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki szpital czeka rozbudowa

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Współczesna    18 lutego 2013 - 08:16
Białostocki szpital czeka rozbudowa

Wyburzenie budynku, gdzie znajduje się obecnie administracja i tzw. rotundy, w której odbywa się rehabilitacja pacjentów, oraz dobudowanie dwupiętrowego budynku przy kompleksie zabiegowym to tegoroczne plany modernizacji białostockiego szpitala wojewódzkiego.
Jak informuje "Gazeta Współczesna", w tym roku na inwestycje związane z przebudową jest przewidzianych ponad 6 mln zł. Za te pieniądze wykona się rozbiórkę budynku administracji i tzw. rotundy oraz dobuduje dwupiętrowy budynek przy kompleksie zabiegowym. Dyrekcja ustali też, co zrobić z lądowiskiem.

Teraz szpital takiego nie posiada, tymczasem od 1 stycznia 2014 r. będzie wymagane posiadanie całodobowego lotniska. Zgodnie z planem, powinno powstać na dachu zmodernizowanego budynku w kompleksie zabiegowym szpitala, ale nie wiadomo jeszcze, czy się to uda.

Rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to wieloletnia i wielomilionowa inwestycja. Za około 160 mln zł szpital za kilka lat ma stać się nowoczesną i spełniającą wszelkie wymogi placówką, oferującą pacjentom usługi na najwyższym poziomie.

Pierwszy krok ku tej perspektywie już zrobiono - kończy się właśnie budowa siedmiosalowego bloku operacyjnego z działem diagnostyki obrazowej i centralną sterylizatornią, od ul. Akademickiej. Ma być oddany do użytku w najbliższych tygodniach.

Wokół tej budowy (wartej ok. 50 mln zł) skupić się mają wszystkie oddziały zabiegowe szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.