Białostocki szpital czeka rozbudowa

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Współczesna
  • 18-02-2013
  • drukuj
Wyburzenie budynku, gdzie znajduje się obecnie administracja i tzw. rotundy, w której odbywa się rehabilitacja pacjentów, oraz dobudowanie dwupiętrowego budynku przy kompleksie zabiegowym to tegoroczne plany modernizacji białostockiego szpitala wojewódzkiego.
Białostocki szpital czeka rozbudowa

Jak informuje "Gazeta Współczesna", w tym roku na inwestycje związane z przebudową jest przewidzianych ponad 6 mln zł. Za te pieniądze wykona się rozbiórkę budynku administracji i tzw. rotundy oraz dobuduje dwupiętrowy budynek przy kompleksie zabiegowym. Dyrekcja ustali też, co zrobić z lądowiskiem.

Teraz szpital takiego nie posiada, tymczasem od 1 stycznia 2014 r. będzie wymagane posiadanie całodobowego lotniska. Zgodnie z planem, powinno powstać na dachu zmodernizowanego budynku w kompleksie zabiegowym szpitala, ale nie wiadomo jeszcze, czy się to uda.

Rozbudowa i modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to wieloletnia i wielomilionowa inwestycja. Za około 160 mln zł szpital za kilka lat ma stać się nowoczesną i spełniającą wszelkie wymogi placówką, oferującą pacjentom usługi na najwyższym poziomie.

Pierwszy krok ku tej perspektywie już zrobiono - kończy się właśnie budowa siedmiosalowego bloku operacyjnego z działem diagnostyki obrazowej i centralną sterylizatornią, od ul. Akademickiej. Ma być oddany do użytku w najbliższych tygodniach.

Wokół tej budowy (wartej ok. 50 mln zł) skupić się mają wszystkie oddziały zabiegowe szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE