PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki szpital znów przyjmuje

  • PAP    18 stycznia 2013 - 13:16
Białostocki szpital znów przyjmuje

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wznowił w piątek przyjmowanie pacjentek do porodu oraz na oddział patologii ciąży – poinformowała rzeczniczka placówki Katarzyna Malinowska-Olczyk.
Przyjęcia były wstrzymane po wykryciu kilku przypadków zakażenia gronkowcem. Pacjentek do porodu nie przyjmowano od ubiegłego czwartku. Łącznie w tym szpitalu gronkowca wykryto u dwóch mam oraz czworga noworodków.

Czworo innych noworodków, które urodziły się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, było ponadto na leczeniu z powodu zapalenia skóry wywołanego bakteriami gronkowca w innym białostockim szpitalu (Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym).

Malinowska-Olczyk poinformowała, że wszystkie dzieci, u których potwierdzono zakażenie gronkowcem, zostały już w dobrym stanie wypisane do domu.

Szpital przeprowadził kompleksowe badania personelu, który pracuje z pacjentami w całym pionie ginekologiczno-położniczym. Przebadano łącznie 158 pracowników kilku klinik: perinatologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej terapii noworodka, ginekologii i ginekologii onkologicznej, rozrodczości i endokrynologii Ginekologicznej.

U kilku osób wykazano obecność bakterii gronkowca, ale - jak informowała wcześniej Malinowska-Olczyk - nie oznacza to, że są nosicielami tej bakterii.

"Są to zdrowe osoby, nie mają żadnych niepokojących objawów. (...) Osoby te nie stanowią zagrożenia dla przebywających w szpitalu" - informowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W szpitalu została też przeprowadzona dezynfekcja.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku jest najbardziej specjalistycznym szpitalem w regionie. Placówkę prowadzi Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Jak podawał wcześniej szpital, rocznie rodzi się tam około dwóch tysięcy dzieci. Do szpitala trafiają m.in. najtrudniejsze przypadki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: