PARTNER PORTALU
  • BGK

Białostocki szpital znów przyjmuje

  • PAP    18 stycznia 2013 - 13:16
Białostocki szpital znów przyjmuje

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku wznowił w piątek przyjmowanie pacjentek do porodu oraz na oddział patologii ciąży – poinformowała rzeczniczka placówki Katarzyna Malinowska-Olczyk.
Przyjęcia były wstrzymane po wykryciu kilku przypadków zakażenia gronkowcem. Pacjentek do porodu nie przyjmowano od ubiegłego czwartku. Łącznie w tym szpitalu gronkowca wykryto u dwóch mam oraz czworga noworodków.

Czworo innych noworodków, które urodziły się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, było ponadto na leczeniu z powodu zapalenia skóry wywołanego bakteriami gronkowca w innym białostockim szpitalu (Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym).

Malinowska-Olczyk poinformowała, że wszystkie dzieci, u których potwierdzono zakażenie gronkowcem, zostały już w dobrym stanie wypisane do domu.

Szpital przeprowadził kompleksowe badania personelu, który pracuje z pacjentami w całym pionie ginekologiczno-położniczym. Przebadano łącznie 158 pracowników kilku klinik: perinatologii i położnictwa, neonatologii i intensywnej terapii noworodka, ginekologii i ginekologii onkologicznej, rozrodczości i endokrynologii Ginekologicznej.

U kilku osób wykazano obecność bakterii gronkowca, ale - jak informowała wcześniej Malinowska-Olczyk - nie oznacza to, że są nosicielami tej bakterii.

"Są to zdrowe osoby, nie mają żadnych niepokojących objawów. (...) Osoby te nie stanowią zagrożenia dla przebywających w szpitalu" - informowała w czwartek w komunikacie rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W szpitalu została też przeprowadzona dezynfekcja.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku jest najbardziej specjalistycznym szpitalem w regionie. Placówkę prowadzi Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Jak podawał wcześniej szpital, rocznie rodzi się tam około dwóch tysięcy dzieci. Do szpitala trafiają m.in. najtrudniejsze przypadki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.