Białystok: Od września darmowe szczepienia dla seniorów

Miasto Białystok ogłosiło otwarty konkurs ofert na realizację programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla białostoczan po 60 roku życia. Oferty można składać do 24 lipca. Z bezpłatnych szczepień seniorzy będą mogli skorzystać od września.
Białystok: Od września darmowe szczepienia dla seniorów
Na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w 2017 r. Miasto przeznaczyło 150 tys. zł. (Fot. mat. prasowe)

Miasto opracowało „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Białegostoku po 60 roku życia na lata 2017–2020”. Wyłoniony w konkursie podmiot zajmie się realizacją tego programu, m.in. edukacją, sprawdzeniem stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, realizacją szczepień, przygotowaniem rejestru i ankiet satysfakcji.

Na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w 2017 r. Miasto przeznaczyło 150 tys. zł. Oferty na realizację programu można składać do 24 lipca w Departamencie Spraw Społecznych przy ul. gen. J. Bema 60/1 w Białymstoku. Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne na stronie www.bip.bialystok.pl.

Przypominamy, że program obejmie białostoczan 60+ i będzie realizowany między 2017 a 2020 r. Zostanie sfinansowany z budżetu miasta. Szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem danego roku, czyli na początku sezonu epidemiologicznego. O przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

– Celem programu jest zwiększenie dostępności do szczepień przeciwko grypie dla białostockich seniorów. Bezpłatnymi szczepieniami planujemy objąć około czterech tysięcy mieszkańców rocznie – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. ­– Udział w programie będzie dobrowolny. Skorzystać z niego będą mogły osoby, u których nie ma przeciwskazań do realizacji szczepień.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) grypa jest istotnym problemem zdrowotnym na świecie, w zależności od sezonu choruje na nią ok. 5–15 proc. populacji. Śmiertelność z powodu powikłań pogrypowych jest najwyższa wśród osób starszych. Zdaniem WHO szczepienia przeciwko tej chorobie są bezpieczną i skuteczną metodą profilaktyki powikłań pogrypowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE