PARTNER PORTALU
  • BGK

Białystok: Ponad 3 tys. seniorów będzie mogło zaszczepić się za darmo przeciwko grypie

  • PAP/KDS    28 lipca 2017 - 15:20
Białystok: Ponad 3 tys. seniorów będzie mogło zaszczepić się za darmo przeciwko grypie
Z bezpłatnych szczepionek będzie mogło skorzystać ponad 3,2 tys. seniorów (fot. pixabay.com)

Białystok uruchomi darmowy program szczepień przeciw grypie dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 lat. Zapisy na bezpłatne szczepionki zaczną się we wrześniu. Skorzystać z nich będzie mogło ponad 3,2 tys. seniorów.
Miasto rozstrzygnęło konkurs ofert na realizację specjalnego programu szczepień dla białostoczan po 60 roku życia. Wybrano siedem placówek medycznych, które będą realizowały ten program - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

"Chcemy w ten sposób pomóc białostockim seniorom i zwiększyć ich dostępność do szczepień przeciwko grypie" - mówił Truskolaski. Przypomniał, że jak wskazuje WHO, grypa jest poważnym problemem zdrowotnym na świecie, jednak - jak zauważył prezydent - wielu osób nie stać na kupowanie szczepionek.

Seniorzy będą mogli zgłaszać się do programu od września, o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego mogą osoby, u których nie ma przeciwwskazań do realizacji szczepień. Same szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego.

Szczepienia będą odbywały się w ramach opracowanego przez miasto programu szczepień na lata 2017-2020. Zadaniem placówek, które zajmą się realizacją tego programu będzie m.in. edukacja, sprawdzenie stanu zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, szczepienia oraz przygotowanie rejestru. W tym roku na program miasto przeznaczyło 150 tys. zł.

Wykaz wybranych placówek znajduje się na stronie internetowej miasta, informacje mają pojawić się też w samych placówkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.