Biurokracja dobija lekarzy

Pracodawcy RP apelują o podjęcie działań ograniczających biurokrację w ochronie zdrowia.
Biurokracja dobija lekarzy

Według Pracodawców RP, do tej pory nie podjęto żadnych konkretnych działań znoszących niektóre kłopotliwe obowiązki biurokratyczne, które utrudniają pracę szpitali i lekarzy.

Tymczasem lekarze coraz więcej czasu poświęcają na prowadzenie dokumentacji medycznej. Odbywa się to kosztem pacjentów, którzy, jak pokazuje Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia 2012 r., oceniają system bardzo źle.

– Do obowiązków personelu medycznego należy m.in. sprawdzenie, czy pacjent posiada ważny dowód osobisty, prowadzenie dokumentacji medycznej uwzględniające wymogi ustawy refundacyjnej, wypisywanie recept, wypisywanie i wysyłanie do ZUS druku ZLA – wylicza wiceprezydent Pracodawców RP, Andrzej Mądrala.

Jego zdaniem konieczne jest jak najszybsze powołanie zespołu składającego się z lekarzy, świadczeniodawców, ekspertów oraz pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia. Gremium to zajęłoby się systematycznym przeglądem obowiązków biurokratycznych.

– Podobne przedsięwzięcie z powodzeniem prowadzi obecnie Ministerstwo Gospodarki w ramach sformalizowanego zespołu międzyresortowego – dodaje Andrzej Mądrala.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

wszystko dobija, jak tu normalnie funkcjonować?

Jóm, 2012-06-13 10:28:08 odpowiedz

Mnie też to dobija!!!

KOTLET, 2012-06-12 16:05:11 odpowiedz

FENOMEN na skalę światową ta polska biurokracja - tak zapatrzeni w tworzenie skomplikowanych przepisów niszczących wszelkie dzialania gospodarcze i co ciekawe dot. służby zdrowia ---- nawet nie kalkulują że wcześniej czy póżniej będą zmuszeni leczyć się w tej że kłopotliwej służbie zdrowia . ... rozwiń

załam, 2012-06-12 14:43:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE