PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 10 mln dla lubuskich szpitali. Połowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

  • aw/lubuskie.pl    23 marca 2018 - 09:49
Blisko 10 mln dla lubuskich szpitali. Połowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka
Marszałek E. Polak z przedstawicielami szpitali (fot.lubuskie)

Marszałek województwa Elżbieta Polak przekazała kolejne 10 mln zł z budżetu województwa lubuskim szpitalom. Tym razem wsparcie trafiło do szpitali: w Zielonej Górze, Świebodzinie, Torzymiu, Międzyrzeczu oraz pogotowia ratunkowego w Gorzowie Wlkp.
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał 7,2 mln zł. Z tej sumy 5,5 mln zł przeznaczone zostanie na pierwszy etap budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Za pozostałe 1,7 mln zł zielonogórski szpital wyposaży powstającą hybrydową salę operacyjną dla kardiologii i kardiochirurgii, która pozwoli przeprowadzać bardziej skomplikowane zabiegi.

Czytaj też: Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze: Marszałek ostro odpowiada posłowi PiS

Elżbieta Kozak, prezes Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie (dawniej LORO), odebrała z kolei dotację w wysokości 600 tys. zł na zakup rezonansu magnetycznego. Inwestycja ma polepszyć skuteczność diagnostyki.

Szpital Specjalistyczny w Torzymiu otrzymał 300 tys. zł, na budowę rezerwowego źródła zaopatrzenia w wodę. To wymóg wynikający z rozporządzenia ministra zdrowia.

Szpital Psychiatryczny w Międzyrzeczu otrzymał milin złotych na rozbudowę sektora e-usług oraz remont pomieszczeń oddziału nr 5. To bardzo ważna inwestycja, bo szpital dostał się do programu pilotażowego Centrów Zdrowia Psychicznego. Właśnie w oddziale nr 5 będą świadczone usługi w ramach całodobowej opieki psychiatrycznej dla dorosłych.

Wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Gorzowie Wlkp. otrzymała 300 tys. zł na zakup nowej karetki, a 200 tys. zł Szpital w Krośnie Odrzańskim na zakup podstawowego sprzętu do badań USG i kardiomonitory.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.