PARTNER PORTALU
  • BGK

Blisko 6 mln zł dla szpitali marszałkowskich

  • GK/www.wzp.pl    7 maja 2012 - 12:33
Blisko 6 mln zł dla szpitali marszałkowskich

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał kolejne dotacje dla wojewódzkich jednostek ochrony zdrowia.
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach otrzymał milion zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii.

Kwotę 6 700 zł przeznaczono dla Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zdroje w Szczecinie (zabierz głos/oceń prezydenta) na zakup tonometru dla zespołu Poradni Okulistycznych. Tonometr jest urządzeniem, które wykorzystywane jest do diagnozowania, kontrolowania i przeprowadzania badań przesiewowych ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Kwotę 40 tys. zł przeznaczono dla Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie na remont wentylacji w pomieszczeniach kuchni. Ośrodek ten dostał także 120 tys. zł na remont oddziału dla kobiet.

Milion złotych dostał Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie na przebudowę pomieszczeń w budynku „P” na aptekę szpitalną i centralny zespół magazynów bielizny oraz archiwum wraz z wyposażeniem.

Kwotę 3 mln zł przeznaczono dla Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Koszalinie (zabierz głos/oceń prezydenta) na wyposażenie Centralnej Sterylizatorni.

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie otrzyma 320 tys. zł na zakup bronchofiberoskopu z systemem autofluorescencyjnym na potrzeby Pracowni Endoskopowej.

150 tys. zł przewidziano dla zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Leśna Ustroń” w Tucznie na przebudowę fragmentu B II piętra zakładu. Przebudowa obejmuje dostosowanie czterech sal chorych, utworzenie łazienek w tych salach, remont korytarza, łazienki personelu, gabinetu zabiegowego, pomieszczeń gospodarczych oraz pomieszczeń do mycia łóżek i brudownika.

Kwota 124 200 zł powędruje do Szpitala Uzdrowiskowego „Willa Fortuna” w Kołobrzegu (zabierz głos/oceń prezydenta) na remont wymiennikowni cieplnej, natomiast za 48 300 zł Szpital Uzdrowiskowy „Willa Fortuna” w Kołobrzegu wyremontuje dach w pawilonie B.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.