Blok operacyjny lubelskiej lecznicy po remoncie

  • Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia
  • 06-11-2012
  • drukuj
Blok operacyjny Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie przeszedł gruntowny remont, który kosztował 7,8 mln zł. Brakuje już tylko nowego wyposażenia.
Blok operacyjny lubelskiej lecznicy po remoncie
Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych. Około 2 mln zł do inwestycji dołożył samorząd województwa.To pierwszy gruntowny remont bloku operacyjnego w historii szpitala. Prace trwały pół roku.

Blok po remoncie spełnia wszystkie obowiązujące wymogi sanitarne i techniczne. Są też nowe sale, służące do przygotowywania pacjenta do zabiegu, pomieszczenia magazynowe i śluzy szatniowe dla personelu. Na te potrzeby budynek został z dwóch stron poszerzony.

Remont przeszły wszystkie cztery sale operacyjne. Każda ma teraz system klimatyzacji i wentylacji. Są wyposażone w nowe kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne oraz lampy z wbudowanymi kamerami, z których obraz może być przesyłany do szpitalnej sieci informatycznej. Każda sala ma także wbudowany w ścianę komputer, który pozwala przeglądać dokumentację medyczną np. zdjęcia rentgenowskie. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE