PARTNER PORTALU
  • BGK

Budżet NFZ: Zmiana planu finansowego 2017 r. Więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną

  • PAP/AT    20 lipca 2017 - 09:43
Budżet NFZ: Zmiana planu finansowego 2017 r. Więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną
Wysokość środków na świadczenia opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich NFZ będzie wynosić ponad 74 mld 288 mln zł (fot. rynekzdrowia.pl)

Zatwierdzona została zmianę planu finansowego NFZ na 2017 r. Szef NFZ podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy ogólnej ujętej w kwocie 737,8 mln zł.

737,8 mln zł rezerwy ogólnej ujętej w planie finansowym Funduszu na 2017 r. uruchomił w środę p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna. Środki te pozwolą m.in. na podwyższenie wyceny świadczeń.

We wtorek (18 lipca) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w porozumieniu z wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim, zatwierdził zmianę planu finansowego NFZ na 2017 r. Dzięki temu środki na świadczenia opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich NFZ zwiększyły się o ponad 1 mld 435 mln zł.

Ponadto w środę (19 lipca) szef NFZ (po uzyskaniu pozytywnych opinii ministra zdrowia i ministra rozwoju i finansów), podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy ogólnej ujętej w planie finansowym Funduszu na 2017 r. w kwocie 737,8 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na świadczenia opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich NFZ.

Czytaj też: Budżet NFZ na 2018: Więcej pieniędzy dla szpitali

"Zmiana planu finansowego NFZ na 2017 r. pozwoli na zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej w ramach sieci szpitali, a także na zabezpieczenie świadczeń poza siecią. Zmiana ta pozwoli również na zrealizowanie zapowiedzianej przez prezesa Funduszu podwyżki wyceny świadczeń" - powiedziała Magdalena Szefernaker, główny specjalista Biura Komunikacji Społecznej NFZ.

Po dokonaniu zmian planu finansowego NFZ na 2017 r. wysokość środków na świadczenia opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich NFZ będzie wynosić ponad 74 mld 288 mln zł (zwiększenie o 2 mld 173 mln zł, czyli o 3 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-07-20 15:03:57

    Strach się bać! Zamiast szybciej likwidować nieszczelny chory system, to wpompowuje się weń kasę? Dla złodziei i kombinatorów podłączonych do zadłużonych lub źle zarządzanych jednostek! A gdzie przegląd kadr dyrektorskich? Czyżby wszyscy byli z nadania politycznego?:Nie do ruszenia! A ludzie i tak s...tać będą w wieloletnich kolejkach!  rozwiń