PARTNER PORTALU
  • BGK

Busko-Zdrój chce przejąć uzdrowisko

  • Rynek Zdrowia    4 lipca 2012 - 10:02
Busko-Zdrój chce przejąć uzdrowisko

Władze Buska-Zdroju proponują, żeby zamiast prywatyzacji uzdrowiska przeprowadzić komunalizację placówki.
– Takie propozycje wysłaliśmy do premiera, do ministra skarbu, do posłów – mówi Henryk Radosz, zastępca burmistrza.

Biorąc pod uwagę, że opinia ministra zdrowia dotycząca prywatyzacji uzdrowiska jest pozytywna, obecnie dużo zależy od decyzji ministra skarbu.

Stanowisko samorządu, zarówno burmistrza, jak i rady miejskiej, w sprawie prywatyzacji uzdrowiska jest jednoznaczne. W kwietniu b.r. rada miejska na wniosek burmistrza podjęła uchwałę, zawierającą apel do premiera, do ministra skarbu, aby pozostawić Uzdrowisko Busko-Zdrój SA w formie spółki Skarbu Państwa.

Jednak ponieważ wiemy, że uzdrowisko to atrakcyjny podmiot, z punktu widzenia prywatyzujących – placówka jest w dobrej kondycji – to wystąpiliśmy w tej sprawie też z pozytywną propozycją. Chodzi o to, żeby nie dokonywać prywatyzacji, a komunalizacji na rzecz samorządu, na rzecz gminy Busko-Zdrój.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Wolna 50+, 2012-07-12 10:55:50

    "... prywatny właściciel będzie rozwijał uzdrowisko bardziej w kierunku placówki typu SPA. Na boku pozostaną wówczas funkcje lecznicze, rehabilitacyjne placówki" - obawy jak najbardziej uzasadnione, byłam w prywatnym sanatorium. Życzę władzom Buska-Zdroju powodzenia w realizacji pomysłu!...  rozwiń