Busko-Zdrój chce przejąć uzdrowisko

Władze Buska-Zdroju proponują, żeby zamiast prywatyzacji uzdrowiska przeprowadzić komunalizację placówki.
Busko-Zdrój chce przejąć uzdrowisko
– Takie propozycje wysłaliśmy do premiera, do ministra skarbu, do posłów – mówi Henryk Radosz, zastępca burmistrza.

Biorąc pod uwagę, że opinia ministra zdrowia dotycząca prywatyzacji uzdrowiska jest pozytywna, obecnie dużo zależy od decyzji ministra skarbu.

Stanowisko samorządu, zarówno burmistrza, jak i rady miejskiej, w sprawie prywatyzacji uzdrowiska jest jednoznaczne. W kwietniu b.r. rada miejska na wniosek burmistrza podjęła uchwałę, zawierającą apel do premiera, do ministra skarbu, aby pozostawić Uzdrowisko Busko-Zdrój SA w formie spółki Skarbu Państwa.

Jednak ponieważ wiemy, że uzdrowisko to atrakcyjny podmiot, z punktu widzenia prywatyzujących – placówka jest w dobrej kondycji – to wystąpiliśmy w tej sprawie też z pozytywną propozycją. Chodzi o to, żeby nie dokonywać prywatyzacji, a komunalizacji na rzecz samorządu, na rzecz gminy Busko-Zdrój.

Więcej na ten temat tutaj.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

"... prywatny właściciel będzie rozwijał uzdrowisko bardziej w kierunku placówki typu SPA. Na boku pozostaną wówczas funkcje lecznicze, rehabilitacyjne placówki" - obawy jak najbardziej uzasadnione, byłam w prywatnym sanatorium. Życzę władzom Buska-Zdroju powodzenia w realizacji pomysłu!... rozwiń

Wolna 50+, 2012-07-12 10:55:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE