PARTNER PORTALU
  • BGK

Busko-Zdrój: szpital zamyka oddział urologiczny

  • KL/Rynek Zdrowia    14 czerwca 2011 - 09:50
Busko-Zdrój: szpital zamyka oddział urologiczny

Szpital Rejonowy w Busku-Zdroju zlikwidował oddział urologiczny. W zamian od 1 lipca w lecznica będzie wykonywać zabiegi z zakresu urologii w ramach chirurgii jednego dnia.
– Nie było innego wyjścia, od dawna szpital borykał się z problemami kadrowymi na tym oddziale. Obecnie pozostał nam jeden specjalista, a to za mało, by zapewnić dalsze funkcjonowanie oddziału – przyznaje Grzegorz Gałuszka, dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju.

Dodaje: – Jedyne, co mogliśmy zrobić, aby naszym pacjentom zagwarantować dostęp do chociażby podstawowej opieki w tym zakresie, to wystąpienia do płatnika o możliwość finansowania pewnych świadczeń urologicznych w ramach jednodniowych zabiegów.

Takie świadczenia szpital będzie oferował od 1 lipca. Dyrektor Gałuszka jednak zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by w szpitalu ponownie uruchomiono oddział urologiczny.

– W obecnej chwili to trudne, ponieważ w regionie brakuje lekarzy tej specjalizacji. Liczę jednak, że być może po wiosennej lub jesiennej sesji uda się zatrudnić kogoś z nowych absolwentów – zaznacza dyrektor.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.