PARTNER PORTALU
  • BGK

By mieszkańcy wiedzieli gdzie się leczyć nocą i w święta

  • dziennikpolski24.pl/Rynek Zdrowia    16 sierpnia 2012 - 10:56
By mieszkańcy wiedzieli gdzie się leczyć nocą i w święta

Urząd Miasta Krakowa wystąpił do NFZ z propozycją przeprowadzenia wspólnej kampanii informacyjnej, której celem będzie rozpropagowanie wiedzy o przychodniach świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Radni mają nadzieję, że umożliwi to odciążenie SOR-ów.
Tłumy w szpitalnych oddziałach ratunkowych i pustki w przychodniach świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną - zjawisko to dostrzegli krakowscy radni, którzy doszli do wniosku, że większość mieszkańców nie wie o możliwości skorzystania nocą lub w dzień świąteczny z pomocy lekarskiej poza szpitalem. Dlatego zaproponowali przeprowadzenie szerokiej kampanii informacyjnej - informuje "Dziennik Polski".

Ma ona uświadomić mieszkańcom, w jakich przypadkach powinni korzystać z całodobowych przychodni. Dzięki temu lekarze w oddziałach ratunkowych będą mogli szybciej udzielić pomocy pacjentom w stanach, które naprawdę jej wymagają.

Michał Marszałek, dyrektor biura ds. ochrony zdrowia w Urzędzie Miasta uważa, że można do tego wykorzystać miejskie nośniki informacji, w tym strony internetowe, ekrany w autobusach i tramwajach, miejskie i dzielnicowe biuletyny informacyjne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.