PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoski PARIS rośnie w oczach

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    26 września 2011 - 12:24
Bydgoski PARIS rośnie w oczach

Postępują prace na budowie Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w bydgoskim Centrum Onkologii. Z konstrukcji żelbetowych wyłania się między innymi kształt niecki przyszłego basenu pływackiego.
Pierwsi pacjenci skorzystają z niego za rok. Zaprojektowany z rozmachem park rehabilitacji, pierwszy taki kompleks w województwie, służyć będzie rekonwalescentom oraz osobom niepełnosprawnym, w tym niepełnosprawnym sportowcom.

Czytaj też: Nowoczesna diagnostyka w Centrum Onkologii

Powstaje 25-metrowy basen z urządzeniami do hydroterapii, zespół dobrze wyposażonych siłowni oraz centrum konferencyjno-szkoleniowe. Osoby niepełnosprawne będą tu mogły uprawiać pływanie, piłkę wodną, sporty siłowe, koszykówkę, siatkówkę i szermierkę. Zakładamy, że PARIS, łączący promocję sportu z ideą integracji społecznej, służyć będzie rocznie 100 tysiącom osób.

Czytaj też: Zbudują park rehabilitacji i sportu

Warta 40 milionów złotych inwestycja jest częścią szerszego projektu modernizacji i rozbudowy Centrum Onkologii, którego koszt wynosi 95 milionów złotych.

Prowadząca budowę wybrana w wyniku przetargu firma Budimex wykonała już sporą część robót, w tym prace rozbiórkowe istniejących obiektów, żelbetowe konstrukcje fundamentów i ścian oraz prace odwodnieniowe i izolacyjne, a także część prac związanych z rozbudową i przebudową tak zwanego uzbrojenia podziemnego.

PARIS powstaje w ramach medycznego pakietu stulecia, czyli wielkiego wojewódzkiego programu inwestycyjnego, w ramach którego modernizowane są najważniejsze lecznice w regionie. Program wartości blisko pół miliarda złotych finansowany jest długoterminowym kredytem pomocowym Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.