PARTNER PORTALU
  • BGK

Bydgoszcz zachęca do wypełniania Bydgoskiej Koperty Życia

  • JL    27 września 2016 - 08:52
Bydgoszcz zachęca do wypełniania Bydgoskiej Koperty Życia
Bydgoszcz zachęca mieszkańców do pobrania i wypełnienia Bydgoskiej Koperty Życia. Fot. Bydgoszcz.pl

Bydgoszcz zachęca mieszkańców do pobrania i wypełnienia Bydgoskiej Koperty Życia. 28 września od 14.00 do 17.00 na Starym Rynku miasto uruchomi specjalny punkt informacyjny. Będzie można uzyskać poradę, jak ją właściwie wypełnić.
Bydgoska Koperta Życia to prosta do wypełnienia karta informacyjna, zawierająca najważniejsze informacje dotyczące: stanu zdrowia, przewlekłych chorób, uczuleń, przyjmowanych leków oraz danych kontaktowych osób które, należy zawiadomić w razie potrzeby. Wypełnioną kopertę, po weryfikacji lekarza pierwszego kontaktu, umieszcza się w lodówce – czyli charakterystycznym miejscu, które znajduje się w niemal każdym domu. Na drzwiach lodówki  umieszcza się naklejkę informującą, że w środku urządzenia jest wypełniona Koperta Życia.

Projekt Bydgoska Koperta Życia jest efektem współpracy prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z Bydgoską Radą Seniorów oraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego. Inicjatywa skierowana jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Koperta, w razie zagrożenia życia, ułatwia służbom medycznym podejmowanie właściwej akcji ratunkowej.

Inauguracja projektu Bydgoska Koperta Życia odbyła się w maju tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.