PARTNER PORTALU
  • BGK

Była dyrektor puławskiego szpitala z zarzutami korupcyjnymi

  • Rynek Zdrowia/Dziennik Wschodni    9 października 2017 - 10:31
Była dyrektor puławskiego szpitala z zarzutami korupcyjnymi
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom, w tym Jolancie H., byłej dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Puławach.
Z akt sprawy wynika, że Jolanta H. była w zmowie z Robertem K. i Radosławem M., którzy reprezentowali konsorcja startujące w szpitalnych przetargach. Zamówienia dotyczyły m.in. dostaw żywności i usług. W 2013 r. szpital w Puławach ogłosił przetarg na dostarczanie posiłków. Zdaniem śledczych, Jolanta H. porozumiała się z Robertem K. i w specyfikacji przetargowej wprowadziła zapisy, które eliminowały jego konkurentów. Kolejny z zarzutów dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumentach, związanych z tym postępowaniem - informuje "Dziennik Wschodni".

Śledczy oskarżyli również Jolantę H. o przyjęcie łapówki. Miało do tego dojść w 2014 r. Z akt sprawy wynika, że do przekazania pieniędzy wykorzystano firmę, zarejestrowaną na syna kobiety. Robert K. i Radosław M. mieli kupić od spółki urządzenia do zabiegów kosmetycznych. Oszacowano, że na konto spółki syna Jolanty H. trafiło 116 tys. zł.

Była dyrektor odpowie też za przyjęcie innej korzyści majątkowej. Chodzi o nieoprocentowaną pożyczkę od Roberta K. Nie określono terminu jej zwrotu. Jolanta H. tłumaczyła później śledczym, że prosiła mężczyznę o pieniądze, bo musiała zapłacić ratę za mieszkanie na warszawskim Wilanowie.

Była dyrektor szpitala nie przyznaje się do winy, podobnie jak Robert K.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.