PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA w lubelskich szpitalach

  • PAP    12 marca 2012 - 11:09
CBA w lubelskich szpitalach

Centralne Biuro Antykorupcyjne wnioskuje o odwołanie dyrektorów pięciu szpitali na Lubelszczyźnie.
W ocenie CBA wszyscy naruszyli przepisy, prowadząc indywidualne praktyki lekarskie. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, agenci Biura na przełomie lutego i marca przeprowadzili pięć kontroli przestrzegania tzw. ustawy antykorupcyjnej przez dyrektorów szpitali w Dęblinie, Żyrzynie, Bychawie, Kurowie oraz Baranowie.

„Okazało się, że wszyscy naruszyli przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, będąc dyrektorami ZOZ-ów, prowadzili jednocześnie indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie” – poinformował rzecznik CBA.

„To nie jest przestępstwo korupcyjne, a jedynie złamanie tzw. ustawy antykorupcyjnej, polegające na łączeniu prywatnej działalności ze sprawowaniem funkcji publicznej” – wyjaśnił Dobrzyński.

Dyrektorom nie grożą sankcje karne, ale CBA w ubiegłym tygodniu skierowało wnioski o ich odwołanie do organów założycielskich kontrolowanych szpitali – burmistrza Dęblina, wójtów Baranowa, Żyrzyna i Kurowa oraz zarządu powiatu lubelskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.