PARTNER PORTALU
  • BGK

CBA wpadło do szpitala

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    21 czerwca 2012 - 07:37
CBA wpadło do szpitala

Śląski NFZ przyznawał milionowe kontrakty szpitalom istniejącym tylko na papierze, a odbierał renomowanym. Sprawą zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne.
Duże publiczne placówki od lat narzekają, że prywatne spółki zabierają im najbardziej intratne usługi, a im zostają trudne i kosztowne przypadki, za które NFZ płaci mizernie – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Wyniki konkursów w śląskim NFZ są tak dziwne, że CBA i NIK będą je sprawdzać. Przegrani uważają, że komisja konkursowa faworyzowała część szpitali.

Na przykład spółka Esculap dostała kontrak, chociaż szpitalem niby gotowym do przyjmowania chorych okazał się budynek szkoły we wsi Wieprz pod Żywcem.

Największą awanturę wywołały kontrakty na okulistykę. Prywatne spółki dostały na ten rok znacznie więcej pieniędzy, a NFZ obciął je publicznym

Śląski NFZ oficjalnie zaprzecza, że dochodziło do nieprawidłowości, ale jak podaje „Gazeta Wyborcza”, sam szef śląskiego Funduszu napisał w zawiadomieniu do CBA o budzących niepokój powiązaniach komisji konkursowej ze szpitalem, który dostał hojny kontrakt.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.