PARTNER PORTALU
  • BGK

Centra urazowe rujnują szpitale

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    12 listopada 2012 - 07:16
Centra urazowe rujnują szpitale

Specjalistyczne placówki zadłużają się, przyjmując pacjentów z wypadków. Dyrektorzy szpitali powołali stowarzyszenie i chcą doprowadzić do zmiany zasad finansowania ich leczenia.
Eksperci alarmują, że centra urazowe, które miały być ważnym ogniwem systemu ratownictwa medycznego, nie spełniają tej funkcji - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Powinny leczyć tylko najtrudniejsze przypadki: chorych, którzy ulegli wypadkom komunikacyjnym i mają obrażenia jednocześnie wielu narządów. W rzeczywistości dublują się ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi.

Wielu ratowników medycznych ie zna szczegółowych kryteriów kwalifikowania pacjentów po wypadkach do odpowiedniego typu szpitala.

Cenę za to płacą szpitale. Nie mogą bowiem odesłać pacjenta po wypadku, który ma np. trochę wyższe ciśnienie, niż wymagają przepisy, do innej placówki, bo muszą mu jak najszybciej udzielić pomocy. Za jego leczenie nie otrzymują jednak dodatkowych pieniędzy - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obserwator, 2012-11-12 19:12:12

    Tych bzdur nawet nie da się spokojnie czytać.Najwyrażniej pacjenci przeszkadzają centrom urazowym.Pacjenci w ogóle przeszkadzają w pracy szpitalom i poradniom,lekarzom i pielęgniarkom funduszowi z drowia i misnstrowi.Precz z pacjentami .Proponuję wywiesić hasło PACJENT TO NASZ WRÓG..