PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Badań Biomedycznych w Warszawie otwarte

  • bad    11 października 2015 - 17:30
Centrum Badań Biomedycznych w Warszawie otwarte
Nowo otwarte Centrum Badań Biomedycznych. Fot. Milena Szymańska

Postęp i rozwój innowacyjnych badań na światowym poziomie – w tym kierunku zmierza Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Pomoże w tym nowo otwarte Centrum Badań Biomedycznych.
– Otwarcie Centrum rozpoczyna nowy etap w temacie innowacyjnych i wysokospecjalistycznych projektów z pogranicza medycyny i weterynarii – powiedział członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk. – Bardzo się cieszę, że inwestycja, mająca wielkie znaczenie dla zwiększenia potencjału badawczego naszego regionu, mogła otrzymać aż 30 mln zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013.

Placówkę tworzą trzy nowe laboratoria

W placówce są trzy nowe laboratoria oraz zmodernizowane laboratorium Kliniki Chorób Koni. Została wyposażona w unikatową aparaturę naukowo-badawczą. Teraz możliwe będzie przeprowadzanie badań chorób i schorzeń niosących zagrożenie dla szeroko rozumianego zdrowia publicznego. To duży krok w obszarze nauk klinicznych i biologii molekularnej.

Czytaj też: Kopacz: z gorzowskiego Szpitala Wojewódzkiego można dziś brać przykład

W Laboratorium Diagnostyki Obrazowej powstały: pracownia tomografii i rezonansu magnetycznego, sala demonstracyjna diagnostyki obrazowej, laboratorium biologii molekularnej, hodowli komórek i tkanek, laboratorium nanotechnologii i nanoinżynierii, laboratorium biotechnologii oraz pracownia elektromiografii.

Centrum będzie prowadziło zarówno badania podstawowe obejmujące nauki biomedyczne, medyczne i weterynaryjne, jak też nad lekami, suplementami diety i dodatkami do pasz dla zwierząt w ramach realizowanych projektów  naukowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.