PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum bliżej nowoczesności

  • GK    14 marca 2011 - 12:05
Centrum bliżej nowoczesności

Prawie 8 mln zł wydało woj. wielkopolskie na modernizację Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.
Modernizacja Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu to jedno z najważniejszych zadań tamtejszego samorządu w zakresie ochrony zdrowia. Szpital zmierza do osiągnięcia wysokiej pozycji wśród czołowych placówek w kraju w dziedzinie leczenia i diagnostyki chorób układu oddechowego.

Z budżetu województwa na inwestycje poszło w 2010 r. ponad i 5,1 mln zł. Dodatkowo na zakupy specjalistycznego sprzętu medycznego wydano ponad 2,1mln zł.

Przeprowadzono modernizację Oddziału Pulmonologicznego, Oddziału Pulmonologiczno-Izolacyjnego z Pododdziałem Opieki Paliatywnej oraz pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Mikrobiologicznej z przeznaczeniem na Oddział Rehabilitacyjny.

Z myślą o bezpieczeństwie pacjentów i poprawie komfortu pracy personelu wykonano także wiele prac na bloku operacyjnym oraz na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w tym modernizację klimatyzacji, instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej.

Wykonano także nowe ogrodzenia i bramy wjazdowe. 16 marca odbędzie się uroczystość zakończenia inwestycji z udziałem marszałka Marka Woźniaka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.