PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum onkologii czeka na kontrakt

  • rynekzdrowia.pl    7 lutego 2011 - 15:21
Centrum onkologii czeka na kontrakt

NZOZ Tatrzańskie Centrum Onkologii przechodzi ostatnie kontrole. Lecznica miała ruszyć z początkiem br., ale prawdopodobnie rozpocznie pracę w marcu.
Siedziba nowej placówki mieści się w budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem. O dzierżawie  pomieszczeń zadecydowało Starostwo Powiatowe w Zakopanem, chcąc w ten sposób ułatwić mieszkańcom Podhala dostęp do świadczeń onkologicznych.

– To będzie duże udogodnienie. Dotychczas chorzy z Podhala musieli jeździć do szpitali w Krakowie lub Gliwicach. NZOZ Tatrzańskie Centrum Onkologii przechodzi właśnie drugą kontrolę Funduszu. Specjaliści i sprzęt czekają w gotowości. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lutego kontrakt zostanie podpisany, a z początkiem marca lecznica rozpocznie pracę – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Helena Brzozowska, wicedyrektor szpitala chorób płuc.

Samodzielny Publiczny Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc w Zakopanem zamierza także współpracować z niepubliczną lecznicą w zakresie profilaktyki nowotworowej.

Pacjenci NZOZ Tatrzańskiego Centrum Onkologii będą mieli dostęp do nowoczesnej diagnostyki: tomografu komputerowego, biopsji, badań endoskopowych, USG, a także chemioterapii prowadzonej w trybie ambulatoryjnym i szpitala dziennego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.