PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum stomatologii na miarę czasów

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    7 października 2011 - 12:49
Centrum stomatologii na miarę czasów

Centrum Stomatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie, poszerzając ofertę o pogotowie stomatologiczne i chirurgię szczękową.
Nowe oblicze placówki to efekt wojewódzkiego programu dużych inwestycji medycznych oraz przypieczętowanej na początku ubiegłego roku fuzji z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym i Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym.

CS zajmie zmodernizowane i zaadaptowane pod jego potrzeby skrzydło szpitala dziecięcego przy ulicy Konstytucji 3 Maja, wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną pozwalającą na leczenie wszelkich stomatologicznych przypadłości.

Koszt inwestycji to 12 milionów złotych. Środki pochodzą z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wysokości 425 milionów złotych.

Dzięki przekształceniom organizacyjnym placówka staje się kompleksowym ośrodkiem, pozwalającym na koordynację wszystkich aspektów leczenia oraz opiekę stomatologiczną nad pacjentami z powikłaniami i schorzeniami układowymi, a także kobietami w ciąży i osobami specjalnej troski.

Oprócz poradni – w tym poradni stomatologii dziecięcej, chirurgii szczękowo-twarzowej, protetyki, chorób przyzębia oraz endodontycznej i ortodontycznej – posiadać będzie kliniczny oddział chirurgii szczękowo-twarzowej.

Już wkrótce przeniosą się tam nie tylko przychodnia stomatologiczna funkcjonująca obecnie w zabytkowym budynku przy ulicy Przedzamcze, ale też poradnia i oddział chirurgii stomatologicznej z kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Świętego Józefa.

W części szpitalnej przewidziano sześć pokoi dla pacjentów oraz gabinet leczenia w znieczuleniu ogólnym.


– Chcemy, by CS stało się miejscem w którym udziela się bezpłatnej pomocy stomatologicznej na wysokim poziomie. Należy podkreślić, że kompleksowe świadczenie szerokiego wachlarza usług stomatologicznych łączy się w tym przypadku z założeniem efektywnego wykorzystania zasobów kadrowym oraz aparatury i sprzętu medycznego. Centrum będzie mogło korzystać z bloku operacyjnego, centralnej sterylizacji oraz laboratorium i rentgena szpitala dziecięcego – podkreśla marszałek Całbecki (zabierz głos/oceń marszałka), który podczas ceremonii otwarcia placówki przekazał CS zabawki i gry, które trafią na wyposażenie poczekalni poradni stomatologii dziecięcej.

Pierwsi pacjenci skorzystają z pomocy w nowym CS jeszcze w listopadzie. Poradnie przy Przedzamczu zostaną wygaszone do końca roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.