PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Zdrowia Dziecka. Nie będzie dochodzenia

  • PAP/JL    22 czerwca 2016 - 10:20
Centrum Zdrowia Dziecka. Nie będzie dochodzenia

Prokuratura odmówiła dochodzenia w sprawie strajku w Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Mat. prasowe

Nie będzie postępowania prokuratury w sprawie narażenia bezpieczeństwa pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka podczas trwającego tam przez 16 dni strajku pielęgniarek.
Z braku znamion przestępstwa prokuratura odmówiła dochodzenia – czego chciał rzecznik praw dziecka Marek Michalak.

Prokurator uznał, że nie doszło do bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia pacjentów w wyniku protestu. Dodał, że bezpieczeństwo pacjentów w trakcie strajku było zapewnione, gdyż obowiązki personelu medycznego przejął zespół lekarski z pielęgniarkami nieuczestniczącymi w strajku.

Czytaj też: Centrum Zdrowia Dziecka: Strajk pielęgniarek

Prokurator zaznaczył, że Marek Michalak może się zażalić na tę decyzję.

Czynności sprawdzające prokuratura podjęła po zawiadomieniu rzecznika praw dziecka o możliwości narażenia – z uwagi na strajk – życia i zdrowia pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Złożył on zawiadomienie pod koniec maja – gdy strajk jeszcze trwał. Przez ten czas prokuratura gromadziła dokumentację, aby podjąć decyzję, czy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, co by powodowało konieczność wszczęcia śledztwa.

Po 16 dniach strajku w Centrum Zdrowia Dziecka 8 czerwca podpisano porozumienie między protestującymi pielęgniarkami a dyrekcją. Uzgodniono m.in. że od 1 sierpnia miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto pielęgniarek i położnych zwiększy się o 300 zł. Dyrekcja zobowiązała się też do zwiększenia dodatku za pracę w święta ze 100 proc. do 150 proc. Ustalono też limit godzin nadliczbowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.