PARTNER PORTALU
  • BGK

Centrum Zdrowia Dziecka: Strajk pielęgniarek

  • pt/pap    24 maja 2016 - 09:51
Centrum Zdrowia Dziecka: Strajk pielęgniarek
Ze strajku zostaną wyłączone tylko oddziały: intensywnej terapii, patologii noworodka i blok operacyjny fot. Cezary Piwowarski/Wikipedia)

• Staramy się zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom - zapewniła na konferencji prasowej rzeczniczka warszawskiego Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" Katarzyna Gardzińska.
• W placówce 24 maja rano rozpoczął się strajk pielęgniarek.
Gardzińska poinformowała, że część pacjentów została odesłana do innych placówek, a niektórzy zostali wypisani. Dodała, że chodzi o pacjentów z gastroenterologii, będą także odsyłani pacjenci z kardiochirurgii. Placówka chce zwiększyć liczbę lekarzy na oddziałach. "Staramy się zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom" - zapewniła Gardzińska.

W poniedziałek Zarząd Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD zapowiedział, że od godz. 7 rano we wtorek do odwołania będzie prowadzony strajk polegający na odejściu od łóżka chorego. Podano, że oddziały, w których może dojść do bezpośredniego zagrożenia życia (np. Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka), będą pracować w ramach ustalonego grafiku z wyłączeniem dyżurów zleconych.

Pozostałe oddziały będą objęte akcją strajkową - na każdym oddziale pozostanie pielęgniarka oddziałowa i jedna pielęgniarka.

W poniedziałek o godz. 9 rozpoczęły się rozmowy pielęgniarek z dyrekcją szpitala.

Wcześniej IPCZD w związku z zapowiadanym strajkiem prosił pacjentów, którzy mają zaplanowane przyjęcie do szpitala, o telefoniczne potwierdzenie przyjęcia. Poinformował też, że poradnie będą działały bez zmian.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • marek zakrzewski, 2016-05-24 15:17:28

    Mają rację, że strajkują! Rządzący wydaje się że pielęgniarka to panienka która nie miała sił pójść na pielęgniarskiego, więc pomaturalne coś 2 lata. Tymczasem są to osoby bardzo często doskonale wykształcone i obrazą ich godności jest praca za przeciętne płace jakie mają w publicznej służbie zdrow...ia. Mlode wykształcone emigrują. Pozostają starsze nie zawsze z powodu wieku radzące sobie z technologiami i pracą. Doświadczyłem wysiłku pani w wieku przedemerytalnym gdy w szpitalu próbowała wkłuć mi wenflon w żyłę.Męczyła się ona i ja. Musiała robić ten zabieg, bo nie było na daną chwilę nikogo wolnego. Walczcie panie /i panowie/ o swoje! Niech wreszcie do ciasnych głów decydentów dotrze że mamy społeczeństwo w coraz gorszym stanie zdrowia. Tu muszą być znalezione pieniądze!  rozwiń