PARTNER PORTALU
  • BGK

Chełm. Nowa lampa do tomografu

  • chelmonline.pl    5 listopada 2012 - 12:16
Chełm. Nowa lampa do tomografu

285 tys. zł przekazał zarząd województwa lubelskiego Samodzielnemu Publicznemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Chełmie.
- To pieniądze na zakup wysokiej klasy lampy do tomografu, znajdującego się w zakładzie radiologii, bez którego szpital nie może wykonywać wielu ważnych badań - tłumaczy wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Ostatnia lampa pracowała ponad dwa lata. W tym czasie szpital przeprowadzał ponad 500 badań tomograficznych miesięcznie.

Niestety, w związku z dużym „przebiegiem" zaczęła się psuć, a niedawno ostatecznie uległa awarii, co w wielu przypadkach znacznie wydłużało i komplikowało proces leczenia, bo pacjentów trzeba było wozić do innych placówek, a czasami, gdy lekarze mieli do czynienia na przykład z ofiarami wypadków, było po prostu groźne.

Na szczęście, niebawem ta niekorzystna sytuacja ulegnie poprawie.

- Szpital zwrócił się do nas z wnioskiem o dofinansowanie zakupu nowej lampy, argumentując, że sam nie jest w stanie za nią zapłacić, tym bardziej, że nadal nie otrzymał od NFZ pieniędzy za tzw. nadwykonania. Wraz z pozostałymi członkami zarządu nie mieliśmy wątpliwości co do tego, że samorząd województwa powinien przekazać placówce dotację - wyjaśnia Grabczuk.

Decyzja w sprawie dofinansowania zakupu lampy zapadła kilka dni temu. Dzięki niej, na konto chełmskiego szpitala trafi niebawem 285 tys. zł. Kolejne 15 tys. zł będzie ona musiała wyasygnować z własnego budżetu, ponieważ lampa kosztuje równo 300 tys., jednak z tym nie powinno być już większego problemu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.