Chełm. Szpitalny impas

  • chelmonline.pl (red.)
  • 03-01-2012
  • drukuj
Pacjenci chełmskiego szpitala przez ponad tydzień mogą nie mieć odpowiedniej opieki lekarskiej. Wszystko dlatego, że lekarze na tzw. kontraktach nie podpisali umów ze szpitalem.
Chełm. Szpitalny impas
Ich zdaniem winny temu jest dyrektor Robert Lis. Problemy z obsadą stanowisk lekarskich mogą być na oddziale ortopedycznym, OIOM-ie i niektórych przyszpitalnych przychodniach.

– Dyrektor w pierwszym przetargu zaproponował nam około 40 proc. mniej niż w kontrakcie ubiegłorocznym. Takie stawki są nie do przyjęcia – mówią chełmscy lekarze. – Poza tym dyrektor nie przewiduje żadnych negocjacji. W nowym konkursie warunki były jeszcze gorsze.

Już w listopadzie dyrektor Lis wspominał, że chce obniżyć lekarzom kontrakty. Mówił, że będzie negocjować do skutku. Według lekarzy takie postawienie sprawy jest nieuczciwe.

– Zgodziliśmy się przejść na kontrakty. Sami opłacamy ubezpieczenia, nie mamy przywilejów socjalnych takich jak lekarze na etatach. Kilkakrotnie dawaliśmy sygnały, że jesteśmy w stanie rozmawiać o obniżkach, ale nie tak drastycznych – twierdzą chełmscy medycy.

Mimo prób nie udało nam się skontaktować z dyrektorem szpitala w Chełmie (zabierz głos/oceń prezydenta). Gdy tylko to nam się uda, natychmiast przedstawimy jego opinię naszym czytelnikom.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE