PARTNER PORTALU
  • BGK

Chemioterapia w Szpitalu Św. Rodziny

  • um.warszawa.pl    29 kwietnia 2011 - 08:53
Chemioterapia w Szpitalu Św. Rodziny

W klinice onkologii szpitala ginekologiczno-położniczego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie ruszy z początkiem maja nowa Pracownia Leku Cytostatycznego.
Działać będzie tam sześć nowoczesnych stanowisk do podawania leków antynowotworowych, które dziennie obsłużą ok. 20 pacjentów.

Pracownia w szpitalu przy ul. Madalińskiego to pierwsza w Warszawie pracownia tego typu, spełniającą wszystkie standardy wynikające z prawa farmaceutycznego i dyrektyw unijnych.

Powstała w istniejących już pomieszczeniach szpitala, które wyposażono w niezbędny sprzęt przy wsparciu miasta Warszawy.

Pracownia funkcjonować będzie zgodnie z zasadami GMP (Good Manufacturing Practice). Jej nowatorstwo polega na tym, że leki będą przygotowywane do podania w specjalnych, sterylnych warunkach.

Leki cytostatyczne, które mają bardzo silne działanie także na zdrowe komórki organizmu powinno się przygotowywać, czyli np. rozpuszczać z zachowaniem najwyższych środków ostrożności.

Wkrótce po oddaniu pracowni do użytku zostanie uruchomiony szeroki zakres chemioterapii skierowany do pacjentów Oddziału Chirurgii Onkologicznej oraz Poradni Onkologicznej a także pacjentów innych placówek onkologicznych – także mężczyzn, wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.