PARTNER PORTALU
  • BGK

Choroszcz: lekarze złożą wypowiedzenia

  • Radio Białystok/Rynek Zdrowia    30 października 2009 - 07:19

Lekarze ze Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy będą składać wypowiedzenia z pracy. Jak mówi dr Marzanna Sołowiej z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, na 100 zatrudnionych w szpitalu lekarzy, wypowiedzenia powinno złożyć 70 lekarzy psychiatrów.
Zdaniem dr Sołowiej, około połowy listopada, najpóźniej na początku grudnia wszystkie pisma razem, w jednym czasie, trafią na biurko dyrektora szpitala. Mają być zabezpieczone umowami cywilno-prawnymi, wskutek czego lekarz, który zechce indywidualnie wycofać wypowiedzenie, będzie karany finansowo - informuje Radio Białystok.

Specjaliści w innych regionach - jak podkreślają lekarze ze szpitala w Choroszczy - zarabiają o 2 tysiące złotych więcej. W Węgorzewie przeciętne zarobki są wyższe o tysiąc złotych.

Dwie lekarki ze szpitala złożyły pozwy do sądu pracy w związku z dysproporcjami płacowymi pomiędzy lekarzami specjalistami a rezydentami. W pozwach oszacowały, że ich zarobki powinny wynosić około pięciu tysięcy złotych. Tymczasem są dwukrotnie mniejsze.

Lekarze zdają sobie sprawę, że podwyżka jakiej oczekują jest nierealna, ale chcieliby, aby ich zarobki były przynajmniej zrównane z płacami rezydentów. Dyrekcja tymczasem zaproponowała podwyżkę w wysokości 80 złotych.

Zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Wiesław Rutkiewicz nie widzi szans na spełnienie oczekiwań protestujących. Mówi, że szpitala na to nie stać. Dodaje, że w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej, bo NFZ zapowiada, że szpital będzie miał 98% tegorocznego budżetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.