Chory długo czeka na pieniądze

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 29-01-2013
  • drukuj
Komisje ds. zdarzeń medycznych spóźniają się z wydawaniem orzeczeń, bo nie mogą zdobyć opinii biegłych.
Chory długo czeka na pieniądze

Szybka ścieżka uzyskiwania odszkodowań, jaką miały być wojewódzkie komisje ds. orzekania o zdarzeniach medycznych, zawodzi - alarmuje „Rzeczpospolita".

Postępowanie przed działającymi od roku komisjami trwa dłużej niż cztery miesiące przewidziane w ustawie o prawach pacjenta. Komisje, podobnie jak sądy, mają problemy ze znalezieniem biegłych.

Największe problemy są z uzyskaniem opinii w dziedzinie neurochirurgii, anestezjologii, radiologii czy epidemiologii. Szukając bądź czekając na opinię biegłego, komisje muszą się liczyć z tym, że postępowanie wydłuży się minimum o półtora miesiąca - pisze „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

elbietat - Ale pamiętaj, że to nie ufoludki tylko POlacy POlakom zgotowali ten los. To wybrańcy władzy, którzy za kaskę i gwarancję pracy zrobią wszystko. To oni wspierają ten reżim!

glews, 2013-02-12 08:56:52 odpowiedz

A na dodatek chory ,który płacił ubezpieczenie czeka po 3 miesiące na zasiłek chorobowy , bo pracownicy ZUS-u mają czas...Tymczasem , osoba samotna i schorowana musi żebrać o pomoc u obcych ludzi , żeby przeżyć , a już leków i tak nie wykupi .Sama choroba jest wystarczającym stresem ,ale to nic ...w porównaniu z bezduszną zgrają niekompetentnych urzędników. rozwiń

elbietat, 2013-01-29 08:49:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE