PARTNER PORTALU
  • BGK

Ciepła woda dla olsztyńskiego szpitala z przenośnej kotłowni MPEC

  • PAP    15 sierpnia 2013 - 12:00
Ciepła woda dla olsztyńskiego szpitala z przenośnej kotłowni MPEC

Przez 3 tygodnie dostawę ciepłej wody do szpitala miejskiego w Olsztynie zapewniała przenośna kotłownia kontenerowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Urządzenie zainstalowano na czas przebudowy sieci ciepłowniczej - podał MPEC.
"Z wymianą sieci ciepłowniczej wiąże się konieczność wyłączenia dostaw ciepłej wody na czas wykonywania prac montażowych. W tak wyjątkowym miejscu jak szpital, brak dostępu do ciepłej wody jest szczególnym problemem i nie może trwać dłużej niż kilka godzin" - powiedział kierownik Działu Dyspozycji Mocy MPEC w Olsztynie Andrzej Stolarski.

MPEC uruchomił więc na czas prowadzenia przebudowy sieci ciepłowniczej w pobliżu szpitala miejskiego mobilną kotłownię olejową. Zapewniała ona ciepłą wodę pacjentom placówki służby zdrowia oraz użytkownikom budynku szkoły policealnej znajdującej się przy szpitalu.

Zainstalowanie kotłowni kontenerowej jest związane z dużym projektem realizowanym przez olsztyński MPEC. Chodzi o przebudowę systemu dystrybucji ciepła i zastosowanie w jej trakcie energooszczędnych rozwiązań.

System ciepłowniczy w Olsztynie działa od końca lat 50. XX wieku. Cześć sieci przesyłowej jest wyeksploatowana. Korzystając z unijnego wsparcia miejska spółka wymienia modernizuje instalacje. W latach 2007-2014 MPEC ma przebudować w sumie 18,4 km miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki modernizacji ma nastąpić poprawa efektywności dystrybucji ciepła w Olsztynie; straty energii w czasie przesyłu mają się zmniejszyć o 56 tys. GJ rocznie.

Przebudowa sieci ciepłowniczej w Olsztynie kosztuje 39 mln złotych, z czego 16 mln zł to wsparcie unijne. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.