PARTNER PORTALU
  • BGK

Co będzie zamiast interny?

  • Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia    1 czerwca 2011 - 13:10
Co będzie zamiast interny?

Samorządowcy są przekonani, że w Szpitalu Kieleckim NZOZ św. Aleksandra praktycznie nie ma szans na wznowienie działalności oddziału internistycznego.
Zamiast tego lecznica planuje uruchomienie zakładu opiekuńczo-leczniczego. Jak wyjaśnia wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor reaktywacja oddziału internistycznego jest raczej niemożliwa.

Władze miasta chciały spotkać się z firmą, która poprowadziłaby oddział i zatrudniałaby lekarzy, ale od Grażyny Zabielskiej, prezes lecznicy, otrzymały informację, że nie ma już takiej możliwości – pisze portal gazeta.pl

Przypomnijmy, że na początku maja szpital zawiesił działalność oddziału chorób wewnętrznych z powodu rezygnacji z pracy ośmiu lekarzy. Złożyli wypowiedzenia, bo sprzeciwiali się udziałowi szpitala w konkursie na nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Kiedy lecznica przegrała konkurs, zdecydowali się wrócić do pracy, ale wówczas prezes spółki Grażyna Zabielska nie zgodziła się, by na swoim stanowisku pozostał ordynator oddziału Adam Dmoch. Na to z kolei nie przystali pozostali interniści. Placówce nie udało się zatrudnić nowych lekarzy.

Lekarze pracujący w szpitalu kieleckim uważają, że w lecznicy powinien znowu działać oddział wewnętrzny. Jak podkreślała szefowa związku zawodowego lekarzy szpitala Maria Cedro-Bąkowska, działalność oddziału wewnętrznego w położonej w centrum Kielc lecznicy jest niezbędna dla zapewnienia właściwej opieki mieszkańcom miasta.

25 maja br. 20 lekarzy szpitala kieleckiego podpisało się pod wotum nieufności wobec dyrektora i jednocześnie prezesa zarządu lecznicy, Grażyny Zabielskiej. Dokument przekazali prezydentowi Kielc. Także pielęgniarki i położne ze szpitala przekazały list zwierający m.in. prośbę o reaktywowanie działalności oddziału wewnętrznego. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreślił, że nie widzi podstaw do odwoływania dyrektora szpitala.

Obecnie w miejsce interny szpital planuje uruchomić zakład opiekuńczo-leczniczy. W tej sprawie negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia ma prowadzić wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut – pisze portal gazeta.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.