PARTNER PORTALU
  • BGK

Co dalej z lubińskim szpitalem?

  • ap    22 lutego 2011 - 06:25
Co dalej z lubińskim szpitalem?

W szpitalu powiatowym w Lubinie występują sporę rozbierzności w ocenie sytuacji finansowej placówki.
I tak zarząd powiatu lubińskiego twierdzi, że straty w szpitalu wynoszą obecnie 4 mln. zł, natomiast były dyrektor szpitala Jarosław Sieracki, zaprzecza jakoby szpital był kiedykolwiek na minusie. 

W dniu 31 grudnia 2010 roku były dyrektor szpitala złożył na ręce starosty powiatowego raport zamknięcia na temat zobowiązań i wyniku finansowego na dzień 30 listopada 2010.

Sprawdź notowania prezydenta Lubina

Z raportu wynika, że szpital nie jest zadłużony, a wręcz przeciwnie wynik finansowy na koniec listopada wynosił około 4 mln zł na plusie, natomiast po zapłacie nad wykonań i amortyzacji będzie to kwota około 7 mln złotych na plusie.

Co ciekawe NIK przeprowadził kontrolę tej placówki w październiku ubiegłego roku. Zastrzeżeń ze strony urzędników także nie było.

Oprócz tego NFZ zalega szpitalowi z płatnościami za dwa lata na kwotę około 5 mln. zł. Taką informację otrzymał starosta lubiński i jeden z radnych.

Jednak zarząd powiatu jest innego zdania i twierdzi, że wyniki są inne niż mówiono przez ostatnie dwa lata. Obliczył, że obecnie szpital ma 4,2 mln zł straty na działalności operacyjnej, natomiast na koniec tego roku zadłużenie może sięgnąć nawet 10 mln zł.

Skąd się więc biorą tak duże rozbieżności w ocenie finansów szpitala?  Na razie w szpitalu trwa audyt wewnętrzny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.