PARTNER PORTALU
  • BGK

Constellation w Tychach

  • JL    2 września 2010 - 09:37

Wielofunkcyjny aparat, który umożliwia wykonywanie skomplikowanych zabiegów operacyjnych oka trafi 6 września o Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach.
Urządzenie Constellation jest nowoczesnym wielofunkcyjnym aparatem umożliwiającym wykonywanie skomplikowanych zabiegów operacyjnych przedniego i tylnego odcinka oka. Pozwala ono na wykonywanie złożonych procedur operacyjnych w tym samym czasie.

Ma możliwość usuwania zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji soczewki oraz witrektom umożliwiający zabiegi w zakresie ciała szklistego i siatkówki oka.

Zastosowanie końcówek endoskopowych urządzenia pozwala na precyzyjne przeprowadzenie trudnych operacji na siatkówce oka z równoczesną koagulacją za pomocą endolasera. Dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny zestaw jednorazowych narzędzi i drenów, co zwiększa bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko powikłań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • leczeniezacmy, 2010-09-06 17:20:10

    By jeszcze lepiej przygotować się przed operacją usunięcia zaćmy warto zajrzeć na portal leczeniezacmy pl. Jest to baza wiedzy o zaćmie, jej objawach i typach oraz metodach leczenia, w tym o metodzie fakoemulsyfikacji. DuĹźo miejsca poświęcono przebiegowi operacji usunięcia zaćmy oraz rod...zajom wszczepianych soczewek.Serdecznie zapraszamy!  rozwiń