PARTNER PORTALU
  • BGK

Coraz bliżej do zakupu tomografu

  • GK/lomza.pl    21 sierpnia 2011 - 11:23
Coraz bliżej do zakupu tomografu

Ma być nowoczesny i dokładniejszy w diagnozowaniu pacjentów – nowy tomograf komputerowy już wkrótce pojawi się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.




Zastąpi wysłużone, 12-letnie urządzenie. Przetarg na zakup tomografu został już ogłoszony. 2 mln zł wyłożył samorząd województwa podlaskiego, 500 tys. zł dołożyli, na wniosek prezydenta miasta Mieczysława Czerniawskiego (zabierz głos/oceń prezydenta), radni Łomży.

Miastu udało się zgromadzić kwotę m.in. z części zysków wypracowanych przez MPEC (400 tys. zł), z dywidendy MPWiK (25 tys. zł) i ze środków własnych budżetu (75 tys.).

-Przetarg na zakup tomografu został ogłoszony 2 tygodnie temu, rozstrzygnięcia spodziewamy się we wrześniu – mówi z-ca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jan Bajno.

Tomograf, to kolejny nowoczesny sprzęt, który pojawi się w łomżyńskim szpitalu. W placówce działa, wart ponad 4 mln zł, rezonans magnetyczny. Pieniądze na urządzenie pracowni pochodziły z Ministerstwa Zdrowia, część środków przekazał samorząd województwa podlaskiego.

Szpital może poszczycić się także zmodernizowanym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym oraz nowoczesnym lądowiskiem, które przyjmuje transport lotniczy 24h na dobę.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.