PARTNER PORTALU
  • BGK

Cudzoziemcy i Polacy pracujący za granicą wola leczyć się w Polsce

  • PAP/AT    15 kwietnia 2015 - 07:42
Cudzoziemcy i Polacy pracujący za granicą wola leczyć się w Polsce

Cudzoziemcy wracają zadowoleni i polecają polskich lekarzy sąsiadom (fot.pixabay.com)

Polacy, którzy pracują na Zachodzie legalnie i mają ubezpieczenie, w razie choroby masowo przylatują do kraju. Ich śladem podążają Niemcy, Anglicy, Norwegowie.
Bo nasza opieka zdrowotna jest lepsza - informuje "Gazeta Wyborcza".

Cudzoziemcy wracają zadowoleni i polecają polskich lekarzy sąsiadom. Chwalą profesjonalizm, jakość obsługi i ceny - w przypadku prywatnych wizyt.

Czytaj też: Przepisy blokują leczenie za granicą

W 2014 r. NFZ zarejestrował prawie 515 tys. formularzy służących do rozliczania opłat za świadczenia zdrowotne udzielone w Polsce pacjentom z państw Unii Europejskiej oraz EFTA (Islandia, Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstein).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • chory na raka nerki, 2015-04-15 21:46:40

    Ten artykuł, to PO-wska propaganda, nie mająca pokrycia w rzeczywistości. Polacy, zatrudnieni na zachodzie, za pośrednictwem polskich firm, innego wyjścia nie mają, tylko muszą leczyć się w kraju. Niemieckie czy angielskie ubezpieczenie działa wtedy, kiedy Polak jest tam zatrudniony bezpośrednio u m...iejscowego pracodawcy, bez pośrednictwa polskich prywatnych firm pracy, które za zatrudnienie pobierają ogromne haracze, wynoszące średnio połowę zarobku. W tym ubezpieczenie. A to, że w Polsce leczą się również np.Szwajcarzy, to prawda ale to są zwykle Polacy na ich emeryturze oraz obywatelstwie. Niech lepiej PAP napisze ilu Polaków na niemieckich emeryturach i ubezpieczeniu leczy się w Polsce a ilu w Niemczech, szczególnie w pasie przygranicznym ze Szczecinem i na całej długości Odry. PAP uprawia wyborczą propagandę.  rozwiń
  • puszatek, 2015-04-15 20:58:50

    Jestem odmiennego zdania. Najlepiej i najprzyjaźniej leczą w Niemczech.