PARTNER PORTALU
  • BGK

Cyfrowy aparat RTG w Przychodni Portowej

  • KB    10 maja 2010 - 10:04

Portowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Energetyków w Szczecinie otrzyma środki na dostosowanie analogowego aparatu RTG do pracy w systemie cyfrowym.
Całkowity koszt unowocześnienia urządzenia wyniesie 380 tys. zł, z czego 150 tys. zł pokryje budżet województwa. Pozostała kwota, 230 tys. zł będzie pochodziła ze środków własnych jednostki.

Dzięki modernizacji aparatu RTG będzie możliwe powiększenie obrazu, zmiana kontrastu automatyczny pomiar odległości kątów, wybór obszaru zainteresowania i jego szczegółowa obserwacja. To przekłada się na niezwykle istotną, zarówno dla pacjenta jak i lekarza, wyższą rozpoznawalność różnych schorzeń.

Dostosowanie analogowego aparatu RTG do pracy w systemie cyfrowym wpłynie na poprawę jakości badań, umożliwi wprowadzenie nowoczesnej archiwizacji, spowoduje obniżenie kosztów eksploatacyjnych poprzez eliminację błon i odczynników chemicznych a także pozytywnie rzutuje na ochronę środowiska.

Obecnie użytkowany przez jednostkę aparat RTG zakupiony w 2007 roku jest aparatem analogowym. Modernizacja aparatu jest zgodna z planem jaki został podjęty razem z radą społeczną. W związku ze znacznym kosztem zakupu aparatu cyfrowego, Przychodnia Portowa podjęła decyzję o dwuetapowej realizacji zadania. Pierwszym etapem było zakupienie analogowego aparatu, a kolejnym ma być jego dostosowanie do pracy w systemie cyfrowym. Ten ostatni etap zakończy się we wrześniu 2010 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.