PARTNER PORTALU
  • BGK

Częstochowa: Pediatryczny SOR szpitala wojewódzkiego już po modernizacji

  • aw/PAP    17 marca 2018 - 09:37
Częstochowa: Pediatryczny SOR szpitala wojewódzkiego już po modernizacji
Na ścianie recepcji SOR, z myślą o umileniu pobytu najmłodszym pacjentom, zawisło ogromne zdjęcie kota bawiącego się kłębkami wełny (fot.mat.pras.)

Po modernizacji oddano do użytku dziecięcą część szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.
  • W placówce trwają intensywne prace z myślą o stworzeniu drugiego w województwie śląskim centrum urazowego.
  • Starając się o uzyskanie tego statusu szpital musi spełnić szereg wymogów.
  • Jednym z najważniejszych jest doskonale funkcjonujący szpitalny oddział ratunkowy.

"Robimy duży krok do przodu i oddajemy do dyspozycji małych pacjentów oraz ich bliskich część dziecięcą SOR-u. To koniec pierwszego etapu modernizacji. Wierzymy, że opieka nad dzieckiem, np. poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym będzie teraz na zdecydowanie wyższym poziomie, a komfort pobytu zarówno dziecka, jak i rodzica nieporównywalnie większy" - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie Dariusz Kaczmarek.

W dziecięcej części SOR-u jest dużo większa i przestronna poczekalnia dla pacjentów, a warunki lokalowe dla personelu znacznie lepsze niż wcześniej. "Wyraźnie rozdzielono część dziecięcą od obszaru dla dorosłych, co ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo" - dodała kierująca SOR w częstochowskim szpitalu dr Jolanta Majer.

Na ścianie recepcji SOR, z myślą o umileniu pobytu najmłodszym pacjentom, zawisło ogromne zdjęcie kota bawiącego się kłębkami wełny.

Atrakcją piątkowej uroczystości było nadanie mu imienia. Na ogłoszony przez szpital plebiscyt napłynęło w sumie ponad czterdzieści propozycji. Zwyciężył ParKITEK - szpital zlokalizowany w częstochowskiej dzielnicy Parkitka i ta nazwa jest też zwyczajowo używana przez mieszkańców na określenie placówki.

Całość przedsięwzięcia czyli kompleksowa modernizacja SOR pochłonie ok. 10 mln złotych, a ostateczne zakończenie prac zaplanowane zostało na koniec 2018 r. W połowie roku gotowe ma być nowoczesne lądowisko przed wejściem do SOR-u, co wyeliminuje konieczność przewożenia poszkodowanego korytarzami.

Lądowisko będzie oświetlone, co umożliwi lądowanie także w nocy. To oczekiwana zmiana, bo na razie nie można np. pacjenta z bardzo skomplikowanym urazem przekazywać transportem lotniczym do specjalistycznych ośrodków replantacyjnych w Krakowie czy we Wrocławiu po zmroku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.